Cewki zapłonowe

Do prawidłowego działania silnika niezbędny jest między innymi dobrze funkcjonujący moduł zapłonowy kosiarki. Jest to układ, który odpowiada za uruchomienie silnika kosiarki. Jego zadaniem jest wytworzenie iskry w komorze spalania. Składa się z cewki zapłonowej kosiarki, koła magnesowego, układu rozruchowego, przewodu świecy i świecy zapłonowej kosiarki. 

 

Jak przeprowadzić test cewki zapłonowej w kosiarce? 

W celu przeprowadzenia testu cewki zapłonowej kosiarki niezbędne jest wykorzystanie testera iskry.  Wystarczy zaczepić końcówkę testera o przewód zapłonowy. Drugi koniec testera z uziemieniem należy zaczepić o głowicę cylindrów. Po podłączeniu urządzenia wystarczy w szybki sposób obracać kołem zamachowym i obserwować czy w oknie testera pojawi się iskra. W przypadku gdy podczas testowania iskra się nie pojawi, oznacza to, że cewka zapłonowa kosiarki jest do wymiany.

 

Cewki zapłonowe kosiarek NAC i innych z silnikiem marketowym/chińskim

W naszym sklepie internetowym posiadamy szeroki asortyment części do kosiarek spalinowych. W sklepie silnik-kosiarki.pl znajdziecie głównie części do kosiarek NAC oraz części do kosiarek marketowych. Cewki zapłonowe w tych sprzętach są bardzo podobne i warto porównać wymiary swojej cewki zapłonowej kosiarki do wymiarów znajdujących się na stronie. 

 

Cewki zapłonowe do markowych sprzętów znajdziecie na naszej stronie www.rokapil.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl